ÇORLU EKİN KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

OYUN GRUBU

 
Ebeveynli ve ebeveynsiz Ekin Çorlu oyun grubu; çocuğunuzun hayal gücünü genişletirken bu sayede simgesel düşünme yeteneğinin, dil gelişiminin ve sosyal etkileşiminin ilerlemesine destek olmakta.

Ebeveynli Oyun Grupları

Little Mommy &Me (Haftada 1 gün günde 2 saat)

Mommy &Me (Haftada 2- 3 gün günde 2,5 saat)

Ebeveynsiz Oyun Grubu

My Play Gym ( Haftada 3-5 gün günde 2,5 saat)

Sizi, çocuğunuzla birlikte ekin anaokulu oyun grupları tanıtım derslerine bekliyoruz. Ekin Çorlu oyun grubu yaş gruplarına göre özel programlar için randevu alınız.. En kısa zamanda konuyla ilgili size dönüş sağlanacak ve ücretsiz tanıtım dersine giriş yapabileceksiniz.

0-6 Ay

Karın üstü aktiviteleri, el feneri oyunu, ilk şarkılar ve daha nicelerini içeren aktivitelerimizle duyusal keşif etkinlikleri uygulanır. Bu etkinliklerle bebeğinizin kendini güvende hissetmesi ve başkalarıyla duygusal bağ oluşturması amaçlanır.Ders sonunda yapılan ‘paylaşım zamanı’nda, diğer ebeveynlerle tanışma ve paylaşım fırsatı bulacaksınız.

6-10 Ay

Kuvvet kazanma etkinlikleri ile sebep-sonuç ilişkisi kavranır ve yaratma becerileri geliştirilir. Sosyal farkındalık yaratma ve erken beyin gelişimini harekete geçirmek için müzikli ve bebek danslarıyla yapılan eğlenceli aktivitelere katılırsınız. Ebeveyn paylaşım zamanına katılarak bebeğinizin gelişimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.

10-16 Ay

Karşılıklı iletişimi keşfedin. Onlar çevrelerindekilerle oynarken siz de onların keşfetme,denge,koordinasyon gibi yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olun,bu oyunlar sayesinde sizlerde onların dünyayla ve ebeveynleriyle nasıl etkileşim ve iletişim içine geçtiğini daha iyi anlıyor olacaksınız.

16-22 Ay

Bu dönemde geldiğinde yeni yürümeye başlayan çocuğunuz artık iyi bir problem çözücüdür. Motor planlama becerisi gelişmeye başlar.

22-28 Ay

Yaratıcı oyunlarla hayal gücünü genişletirken bu sayede simgesel düşünme yeteneğinin, dil gelişiminin ve sosyal etkileşiminin ilerlemesine destek sağlayın.

Oyun grubu çocuğun, öz güven kazanmasını,bağımsızlık kazanmasını, sosyalleşmesini, yaşına uygun becerileri edinebilmesini, bakım vereni ile kaliteli bir ilişki kurabilmesini,oyun oynama becerisini geliştirebilmesini sağlayan, ebeveyn (bakım veren) ve bebeğin birlikte katıldığı oyun saatidir.Oyun gruplarının en önemli özelliği harmanlanmış olmasıdır. Çocuklar haftanın belli saatlerinde fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimleri için alırken belli saatlerinde de özel olarak dizayn edilmiş oyun grubu sınıflarımızda gelişimlerine göre önceden hazırlanmış aktivitelerle çocukları okul öncesi kuruma hazırlanır.