ÇORLU EKİN KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

YAZ OKULU

 
Ekin Anaokulu Yaz okulu 24 – 72 ay arası öğrencilere hizmet vermekte olup, tam gün ve yarım gün olmak üzere iki ayrı kayıt seçeneği bulunmaktadır.


Uzman eğitmenler tarafından uygulanacak olan, öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan yaza özel program, zengin içeriği ile çocuklara dolu dolu geçirecekleri bir tatil imkânı sunacak.

Bu programı oluşturan atölyelerimiz:
-Çimler üzerinde Temel Jimnastik
– Yüzme
-Spor odaklı oyun ve dans,
-Sanat Atölyesi
-Doğa Gözlemevi
-Çifçilik Atölyesi
-Doğal Mutfak
-İnteraktif İngilizce
-İngilizce oyun


PLAY AND LEARN (OYNA VE ÖĞREN )

Anadilini öğrenme mantığı ile sürdürdüğümüz oyun gruplarında ,sınıf içerisinde bir sınıf öğretmeni ve ingilizce öğretmeni tam zamanlı olarak birlikte bulunurlar.

her cumartesi saat 10.30 da başlayan oyun gruplarında alıştırma sınıflarımızda isteyen ebeveynler çocuklarının yanında oyun grubuna dahil olabilirler. daha sonraki aşamada ,çocuğun hazır bulunuşluluk durumuna göre öğretmenlerimizin de yönlendirmesi ile sınıf dışında ,kameradan çocuklarını izleyebilirler.

velimiz geldiğinde o günkü aktiviteler hakkında bilgilendirilir. tüm grup öğlen yemeğini birlikte yiyerek oyun grubunu sonlandırırlar.

GÜN İÇİ ETKİNLİK ANABAŞLIKLARI :

Play Activity (Oyun Etkinliği )

Turkish Language Activity (Türkçe Dil Etkinliği )

Science And Mathematic (Fen Ve Matemetik )

Prepare For Reading And Wiriting (Okuma Yazmaya Hazırlık)

Free Time (Serbest Zaman)

FEN VE DOĞA ETKİNLİKLERİ

Erken çocukluk dönemi, çocukların bilgi ve becerilerinin temellerinin atıldığı dönemdir. Bebekler dünyaya geldiklerinde çevrelerini duyuları yoluyla tanımaya ve keşfetmeye başlarlar. Bebekler için her şey merak konusudur ve bu merakları onları çevrelerini incelemeye ve araştırmaya yöneltir. Örneğin, bebek eline aldığı bir nesneye bakar, ona dokunur, sesini dinler ve ağzına götürür. Yürümeye başladıklarında ise artık çocuklar çevrelerini rahatça araştırmaya çalışırlar. Bir yaşındaki bir çocuk her yere gider, gördüğü her şeye dokunur, raflardan kitapları çeker, birçok şeyi ağzına atar ve eşyalara takılıp düşer. Böylece çocuk, anlamlı bir şekilde dünyayı araştırmakta ve öğrenmektedir. Çocuklar 2-3 yaşlarından itibaren çiçekleri, yaprakları ve çeşitli kabukları toplamaktan hoşlanır, yakın çevrelerindeki hayvanların hareketleri onların ilgisini çeker. Böylece bu dönemde çocuklar fen ve doğa etkinlikleriyle ilgili ilk deneyimlerini kazanmaya başlar. Çevrelerini daha iyi tanımaya başladıkça da bazı kavramlar geliştirirler. Erken çocukluk eğitimi programında yer alan fen ve doğa etkinlikleri, çocukların doğal meraklarından yararlanılarak, onların çevrelerini ve doğayı gözlem yapma, araştırma ve tanımalarına, düşüncelerini açıklığa kavuşturmalarına, sorular sormalarına yardım eden çalışmalardır.

Çocuklar, ilgileri ve yetenekleri bakımından birbirlerinden farklıdırlar. Bu doğrultuda Öğretmenlerimiz grubundaki her çocuğun ilgi ve yeteneklerini belirleyerek gelişimlerini destekleyecek öğrenim yaşantılarını planlar ve uygular. Çocuklarımız yapılan çalışmalarla grup içinde iş birliği, yardımlaşma, paylaşma, sorumluluk alma gibi sosyal değerleri kazanır. Aynı zamanda çocukların çevrelerindeki nesne ve olay çeşitliliğini araştırmalarına ve keşfetmelerine olanak sağlar.

DOĞUM GÜNÜ ORGANİZASYONLARI

Hafta sonu aşağıdaki saat seçeneklerinden tercih edeceğiniz 2 saatlik zaman diliminde eğitmenlerimiz veya özel animasyon görevlilerimizle önceden planlanan animasyonlar, oyunlar, dans, müzik, yemek, içecek ve pasta eşliğinde eğlenceli bir doğum günü partisini sizin adınıza okulumuzda organize ediyoruz. Bunun için parti yapılacak günden 7 gün önce bizimle iletişime geçmeniz ve isteğinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Cumartesi ve Pazar günleri için doğum günü kutlama saatleri:

11:00-13:00

13:30-15:30

16:00-18:00

18:30-20:30

Bugünkü çocuklar daha fazla emindirler ve öğrenciler olarak sorumluluklarının farkındalar; Sonuç olarak, dil eğitimcilerinin öğrencilerin etkili bir İhtiyaç Analizi yapması görevidir. Bu temelde, öğretmenler belli bir dersin çerçevesine yaklaşır ve içinde uygun bir yöntem ve teknikler seçerler.

Ekin Anaokulu kreş gün. Bak. Evi’nde İngilizce derslerinde çocuklar oyun oynuyor, görevleri yürütüyor, rol yapıyor ve simülasyon yapıyor, şarkı söylüyor; Özellikle, öğrenmenin çeşitli yolları, her bireysel öğrencinin egemen anlamlarını ele alır. Kinaestetik, dokunsal, işitsel veya görsel gibi çeşitli öğrenme stillerine sahip çocuklar, yabancı bir dili öğrenmek için açlıklarını tatmin eder. Dikkat çeken bir husus, çocuklarımızı sadece yabancı dil öğrenenleri değil, büyük iletişimciler olarak geliştirmeye inandığımızdır. Yabancı dil öğreniminin ilk yılları son derece önemlidir ve çocuklar sağlam ve iyi yapılandırılmış bir platforma dayalı yolda olmayı gerektirir. Bu, gelecekte kendilerini kazan-kazan bireyler haline getirecektir.